Strona używa plików cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie w zależności od konfiguracji przeglądarki.

Ok, nie pokazuj tego więcej

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Czym jest wooloo.pl?

 1. Co robi wulu.pl?
  wulu.pl (czyt. wulu.pl) to miejsce, gdzie zlecisz drobne rzeczy, których nie lubisz robić, na które nie masz czasu lub ochoty albo po prostu nie znasz się na nich. Drobne rzeczy, czyli np. sprzątanie mieszkania, zawieszenie karnisza, skręcenie szafki z IKEA albo wyszukanie konkretnych informacji w Internecie. Możesz zlecić nam wszystko, co tylko przyjdzie ci do głowy.
 2. Kim są Pszczelarze?
  Pszczelarzami nazywamy osoby zlecające zadania, a więc Pszczelarz = Zlecający.
 3. Kim są Pracowite Pszczółki?
  Pracowitymi Pszczółkami nazywamy wszystkie osoby, które wykonują zadania w serwisie wulu.pl, a więc Pszczółka = Wykonawca.
 4. Kiedy płacę za zadanie?
  Za zadanie płacisz dopiero w momencie wyboru interesującej Cie oferty Wykonawcy. Tak - wysokość oferty może być niższa niż Twoja sugerowana cena. Jeśli nie spodoba Ci się żadna oferta - nie ponosisz żadnych kosztów.
 5. Mam kilka innych pytań. Gdzie mogę znaleźć na nie odpowiedź?
  Jeśli nie znalazłeś(aś) odpowiedzi na nurtujące pytania napisz śmiało do nas na pomoc@wulu.pl albo skorzystaj z chatu na stronie, a nasz zespół z przyjemnością rozwieje Twoje ewentualne wątpliwości.

Zlecanie zadań

 1. Co mogę zlecić na wulu.pl?
  Tak naprawdę wszystko, co chcesz, aby ktoś dla Ciebie zrobił. Sprzątanie, mycie okien, drobne naprawy, przewiezienie rzeczyi, przygotowanie imprezy urodzinowej a może znalezienie perfekcyjnej oferty wakacyjnej? Wszystko zależy od Ciebie.
 2. Ile kosztuje zlecenie zadania?
  Absolutnie nic. Zlecenie zadania jest w 100% darmowe, niczym miodek z zaprzyjaźnionej pasieki. Płacisz dopiero w momencie, gdy wybierzesz interesującą Cię ofertę Wykonawcy.
 3. Ile zapłacę za zadanie?
  Zadanie będzie kosztować dokładnie tyle ile wybrana przez Ciebie oferta Wykonawcy.
 4. Czym jest poziom widoczny w profilu Wykonawcy?
  Poziom pozwala na zorientowanie się, jakie doświadczenie ma w serwisie konkretny Wykonawca. Dzięki temu wiesz kto będzie wykonywał dla Ciebie zadania.
 5. Czy mogę usunąć/anulować zlecone zadanie?
  Oczywiście - w każym momencie możesz usunąć/zamknąć swoje zadania z poziomu strony zadania (po zalogowaniu). Guzik zamknij znajduje się w lewej kolumnie.
 6. Skąd mam wiedzieć kogo wybrać do realizacji zadania?
  Nie musisz się o to martwić. W wyborze właściwego wykonawcy pomoże Ci nasz super algorytm. Algorytm na podstawie takich czynników jak: Cena, Ilość komentarzy, Średnia ocena, Doświadczenie w danej kategorii, Aktualna dostępność itp. wybiera najlepszą możliwą ofertę spośród zgłoszonych, tak, aby mieć pewność, że do Twojego zadania zostanie przydzielona najlepszy możliwy Wykonawca. Oczywiście, algorytm tylko zasugeruje Ci, którą osobę powinieneś wybrać. Ostateczna decyzja należy do Ciebie.

Jak upewnić się, że zadanie zostanie wykonane?

 1. Jak skontaktować się z Wykonawcą, kiedy trwa zadanie?
  W momencie, kiedy zdecydujesz się na wybranego przez Ciebie Wykonawcę otrzymasz do niego niezbędne namiary w celach kontaktu. Jeśli chcesz zapytać którego z Wykonawców o cokolwiek związanego z zadaniem to wystarczy jak użyjesz fukncjonalnośći Pytania i Odpowiedzi na stronie zadaniu (po zalogowaniu).
 2. Co zrobić, kiedy okaże się, że wybrany Wykonawca nie może wykonać zadania w terminie?
  Jeśli nie możesz dogadać się z Wykonawcą w innym terminie, ale takim by nie zagrozić wykonania Twojego zdania to skontaktuj się z nami, a my już zajmiemy się resztą.
 3. Co wtedy, gdy moje zadanie zakończy się bez ofert?
  Wystawiając zadanie podajesz datę, do kiedy Twoje zadanie ma zostać wykonane. Jeśli data ta zostanie przekroczona wówczas zadanie się dezaktywuje. Jeśli Ci zależy na zadaniu najprościej jest wystawić je ponownie.
 4. Co się stanie, gdy zapomnę oznaczyć zadanie jako wykonane?
  Jeśli zapomnisz oznaczyć zadania jako wykonane to przypomnimy Ci o tym drogą mailową w ciągu 3 dni od oznaczenia zadania, jako zakończonego przez Wykonawcę. Jeśli w ciągu następnych 48h dalej tego nie zrobisz zadanie zmieni swój status na zakończony automatycznie, a pieniądze za zadanie zostaną przesłane do Wykonawcy. Jednak w ich imieniu prosimy o jak najszybsze oznaczanie zadań jako wykonane, wtedy pieniądze za wykonanie zadania trafią do nich szybciej. A chyba też chciałbyś otrzymać wynagrodzenie za swoją pracę jak najszybciej prawda?

Jak zostać Wykonawcą (Pracowitą Pszczółką)?

 1. Czy zostanie Wykonawcą wiąże się z jakąś opłatą?
  Nie. Zostanie Wykonawcą nie wymaga żadnych nakładów pieniężnych. Potrzebna jest jedynie chęć do pracy i energia.
 2. Czy Wykonawcy są weryfikowani?
  Tak. Wszyscy kandydaci na Wykonawców przechodzą proces weryfikacji, który obejmuje między innymi: udostępnienie zdjęcia z wyraźnie widoczną twarzą, wypełnienie testu wiedzy o portalu, potwierdzenie numeru telefonu kontaktowego oraz potwierdzenie tożsamości poprzez wgranie zdjęcia dokumentu tożsamości (wymagana tylko jedna strona!) albo potwierdzenie swojej tożsamości za pomocą przelewu bankowego.
 3. Dlaczego warto zostać Wykonawcą?
  Chyba nic nie cieszy bardziej jak pomaganie innym. Różnorodność wykonywanych zadań, elastyczność czasowa ich wykonywania, możliwość poznania wielu nowych i interesujących ludzi, a przy okazji zarobienie przy tym sprawia, że bycie Wykonawcą to nie kolejna praca, a sposób na życie. Bycie Wykonawcą po prostu się opyla! Ponadto sam wybierasz co będziesz robił i kiedy. W końcu możesz pracować na siebie i cieszyć się czasem wolnym.
 4. Dlaczego potrzebujecię zweryfikować moją tożsamość?
  W wulu.pl bardzo duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo i wiarygodność. Każdy z potencjalnych Wykonawców musi potwierdzić swoją tożsamość za pomocą przelewu bankowego albo skanu pierwszej strony swojego dokumentu tożsamości (dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport). Zleceniodawca szybciej i chętniej wybierze Wykonawcę wiedząc, że jest on wiarygodny i godny zaufania. Dane te nie zostaną nigdzie opublikowane i zostaną użyte jedynie w celu potwierdzenia tożsamości w serwisie wulu.pl. Kwestie bezpieczeństwa Twoich danych są regulowane przez GIODO, do którego należymy. Jesteśmy również zarejestrowaną spółką z o.o. także naprawdę możesz spać spokojnie. Aha, jeżeli zdecydujesz się usunąć konto w serwisie wulu.pl usuniemy także wszystkie Twoje dane.

Wykonywanie zadań

 1. Co to znaczy, że zadanie jest zdalne?
  Zadanie zdalne oznacza, że możesz je wykonać z dowolnego miejsca. Nie jest konieczny dojazd do lokalizacji zadania. Może to być np. przygotowanie referatu na dany temat czy prezentacji. Zadanie zdalne najczęściej wykonywane jest poprzez komunikację przez Internet (np. poczta e-mail).
 2. Skąd mam wiedzieć jak wysoką ofertę złożyć?
  Przeczytaj dokładnie zadanie. Zapoznaj się z jego szczegółami - lokalizacją, terminem wykonania. Zastanów się ile zajmie Ci zrobienie tego, a następnie złóż odpowiednią ofertę.
 3. Jak jest wynagradzany Wykonawca?
  W momencie wykonania zadania oraz kiedy Zlecający potwierdzi wykonanie zadania pieniądze, za które zdecydowałeś się wykonać zadanie wędrują na Twoje prywatne konto w serwisie wulu.pl, które będziesz mógł wypłacić pieniądze na wcześniej podane przez siebie konto.
 4. A co, gdy oznaczę zadanie jako wykonane, a Zlecający tego nie zrobi?
  Jeśli Zlecający zapomni o oznaczeniu zadania, jako wykonane przypomnimy mu o tym drogą mailową w ciągu 3 dni od zakończenia zadania. Jeśli w ciągu następnych 48h Zlecający dalej tego nie zrobi, zadanie automatycznie zmieni swój status na zakończony, a pieniądze zostaną przesłane na Twoje konto.
 5. Czy będę dostawać powiadomienia o interesujących mnie zadaniach?
  Tak! Wystarczy, że zaznaczysz jakie kategorie Cię interesują oraz lokalizację, a my zobowiązujemy się do wysyłania Ci zestawu zadań do wykonania na Twoją skrzynkę e-mail. Możemy to robić od razu po pojawieniu się nowego zadania lub dzienne podsumowanie - sam wybierasz.
 6. Jak wypłacić zgromadzone przeze mnie pieniądze?
  Wystarczy, że wejdziesz w ustawienia - finanse i klikniesz przycisk Wypłać. Wypłaty dokonujemy dwa razy w tygodniu - we wtorek oraz czwartek.
 7. Ile zarobię za wykonane przeze mnie zadanie?
  Dokładnie tyle ile wynosi Twoja oferta (jeśli zostanie wybrana) + ewentualny zwrot kosztów początkowych jakie musisz ponieść, jeśli wymaga tego od Ciebie zadanie.