Jaki najlepszy wózek 3w1 i spacerowy? Lekkie i tanie wózki – Ranking/Opinie

Wybór odpowiedniego wózka dla dziecka to niezwykle skomplikowane zadanie. Mnogość dostępnych modeli, duża rozpiętość cenowa, najróżniejsze funkcje, ulepszenia. Wszystko to sprawia, że trzeba spędzić sporo czasu na analizowaniu najróżniejszych ofert producentów.

Decydując się na określony wózek spacerowy, koniecznie należy zwrócić uwagę na liczne elementy. Podobnie wygląda sytuacja, kiedy chce się zakupić wózek 3w1. Co więc sprawdzać? Jak mieć pewność, że trafi się na najlepszy wózek spacerowy czy też wózki dziecięce 3w1?

Polecane wózki wielofunkcyjne – 2w1, 3w1

Polecane wózki spacerowe

 

Spacerówka – co należy sprawdzić?

Wybierając wózki spacerowe, należy bardzo dokładnie przyjrzeć się licznym jego elementom. Ważne jest również dopasowanie wózka do swoich potrzeb, do miejsc, gdzie będziemy z niego korzystali. I dlatego pierwsze co należy zrobić, to jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, w jakich miejscach będzie używany wózek spacerówka. Typowy wózek spacerowy parasolka, nie nadaje się kompletnie do prowadzenia w miejscach, gdzie podłoże jest grząskie, niestabilne, nieutwardzone. Tam jazda będzie niekomfortowa, zarówno dla malucha, jak i rodzica. Dochodzić może do sytuacji, że wózek spacerowy będzie częściej noszony w rękach, niż jeździł. Lekki wózek spacerowy sprawdzi się znakomicie na utwardzonych, prostych drogach, chodnikach. Ma być stabilnie i twardo.

Spacerówki dla dzieci dostosowane do ich wieku. Wybierając wózek spacerowy, bierzemy pod uwagę wiek dziecka. Małe dzieci, wymagają wózków z określonymi funkcjami. Możliwość choćby rozłożenia siedziska w taki sposób, aby z pozycji siedzącej zrobić pozycję leżącą. W przypadku dzieci starszych wózek spacerowy nie musi mieć już takich udogodnień. Dziecko mające np. 3 lata, raczej będzie rzadziej korzystało z dobrodziejstwa wózka spacerowego.

Lekki wózek spacerowy kontra ciężki. Co tutaj począć? Lekkie spacerówki są zasadniczo niezwykle komfortowe w użytkowaniu, jednak najlepiej sprawdzają się w warunkach miejskich. Łatwo się składają, nie ma problemów przy przenoszeniu. Z drugiej strony, im lżejszy wózek, tym mniej posiada dodatkowych funkcji, udogodnień. Ciężki wózek daje więcej możliwości dodatkowych, jednak pamiętajmy, że nie jest niczym przyjemnym, codzienne wnoszenie i znoszenie kilka pięter wózka, który waży np. 15 kg.  Dlatego w takiej sytuacji, warto dokładnie się zastanowić, czy lekkie wózki spacerowe, bez znaczących udogodnień, są lepszym rozwiązaniem, niż zakup wózka ciężkiego.

System składania wózków i co się z tym wiąże. Kolejny ważny punkt, który pozwoli odpowiedzieć na pytanie, jaki wózek spacerowy kupić? Spacerówki muszą składać się szybko i bezproblemowo, a po złożeniu zajmować mało miejsca. To ich zaleta i kiedy widzimy spacerówkę, które nie spełnia takich wymagań, to lepiej dać sobie z nią spokój. Wielką wagę do systemu składania i późniejszej przestrzeni, jaką zajmować będzie wózek, muszą przykładać osoby, które wiedzą, że często będą podróżowały, nie tylko samochodem.

Komfort prowadzenia wózka. Wózek służy do spacerów z dzieckiem. Dlatego prowadzenie jego powinno być komfortowe, wygodne. Dobry wózek spacerowy będzie się prowadził lekko. Istnieje możliwość, że prowadzenie go jedną ręką nie będzie nastręczało trudności rodzicom. Dobrym rozwiązaniem jest spacerówka z przekładaną rączką, która znacznie ułatwia codzienne operowanie wózkiem.

Sprawdzić należy również koła, w jakie wyposażony został wózek spacerowy. Wiadomo, ich rozmiar i dodatkowe elementy znacznie wpływają na jakość, a także bezpieczeństwo prowadzenia wózka. Im grubsze koła, tym wózek będzie lepiej zachowywał się w trudniejszym terenie. Oczywiście wózki dziecięce spacerowe, powinny być wyposażone w koła obrotowe, ze specjalną blokadą. To znacząco ułatwia pokonywanie krawężników, trudnych podjazdów.

Zamiast spacerówki, wózek dziecięcy 3w1?

Nie tylko wybór spacerówki może stać się utrapieniem dla rodziców. Ktoś, kto nie chce inwestować w lekki wózek dziecięcy, może sprawdzić, co przygotowali producenci w temacie wózki wielofunkcyjne. Tego typu konstrukcja jest znakomitym pomysłem i posiada wiele zalet, w tym takie jak:

 • wózki dziecięce wielofunkcyjne wystarczają na kilka lat, gdyż oprócz tradycyjnej konstrukcji z gondolą, mogą być wykorzystywane również jako wózek spacerowy. Dodatkowo istnieje opcja montażu fotelika, który będzie używany zarówno w trakcie spacerów z wózkiem, jak i oczywiście przy podróży samochodem,
 • wózek wielofunkcyjny to konstrukcja stabilna, dzięki czemu jest niezwykle bezpieczny,
 • wózki dla dzieci 3w1 może i kosztują więcej, niż tradycyjne, jednak jest to inwestycja długoterminowa. Taki wózek spokojnie wystarczy na kilka lat użytkowania,
 • prostota wymiany elementów i dostosowania wózka do konkretnej potrzeby. Nie ma żadnych problemów z montażem, demontażem poszczególnych elementów,
 • dobre wózki dziecięce 3w1 prowadzi się niezwykle komfortowo, z uwagi choćby na rodzaj kółek, jakie posiadają (są to koła skrętne, pompowane).

Wyżej wymienione zalety, to oczywiście fakt niepodważalny, wpływający na wybory wózków tego typu. Jednak przed zakupem konkretnego modelu, warto sprawdzić pewne elementy konstrukcyjne.

Koła mają ogromne znaczenie w późniejszym użytkowaniu wózków 3w1. Muszą być pompowane oraz skrętne. Dzięki temu można nimi bez problemów jeździć w różnym terenie. Bardzo stabilnie i bezpiecznie się nimi manewruje. Wybierając określony wózek 3w1, koniecznie trzeba sprawdzić, czy po złożeniu zmieści się w bagażniku. To dość rozbudowane konstrukcję i przy mniejszych autach, mogą pojawiać się problemy z idealnym wpasowaniem wózka do bagażnika. Waga wózka 3w1 ma znaczenie, gdyż podobnie jak w spacerówkach, zbyt ciężki wózek może stanowić problem dla wnoszącego rodzica. Dlatego, gdy mieszkamy wysoko, a w budynku nie ma windy, warto postawić na lekki wózek 3w1.

Dodatkowe informacje o wózkach dziecięcych

Skoro posiadamy już określoną wiedzę na temat wózków dziecięcych, zarówno tych 3w1, jak i spacerówek, to wydawać się może, iż ich zakup będzie formalnością. Nic z tych rzeczy. Producenci co jakiś czas wypuszczają nowe modele, sytuacja na rynku jest niezwykle dynamiczna. Dlatego dobrze jest śledzić takie informacje jak ranking spacerówek czy też ranking wózków 3w1. Tam znajdziemy informacje o najnowszych i najciekawszych modelach wózków z danej kategorii. Do tego dobrze jest sprawdzać opinie, testy osób, które miały styczność z danym modelem wózka.

2 Comments

 1. http://Pietrucha 9 kwietnia 2019 at 21:09

  Szukanie wózka to jest jakiś dramat. Szukam, szukam, szukam… i co chwilę mam inne pomysły. Teraz jestem na etapie salsy 4 od ABC Design i mam nadzieję, że tak zostanie, bo to 8 miesiąc 😀


 2. http://Kamila 28 kwietnia 2020 at 11:49

  My testujemy xlandera xmove na wiejskich drogach, duże koła spisują się póki co super, duże siedzisko i mega budka to duży plus tego wózka, natomiast za mały minus uznałabym wagę, jeśli ktoś musiałby go wnosić na wyższe pietra.


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *